przewijak dla dziecka

Wybieramy przewijak dla maluszka

Pojawienie się dziecka zmienia w życiu wszystko. Dotyczy to również codziennych spraw. Gdy w końcu noworodek jest już w domu, to oczywiście głównie się go tuli i nosi na rękach. Jednak prócz tego, podstawowymi czynnościami jest też karmienie, usypianie, ale też zmiana pieluch. Z wiekiem częstotliwość wykonywania tego obowiązku maleje, jednak na początku powtarza się ją nieskończoną ilość razy. Właśnie dlatego przewijak dla niemowlaka jest po prostu niezbędny. Nasz artykuł na pewno ułatwi Ci wybranie odpowiedniego przewijaka dla swojej pociechy!

Spis treści

Czy warto kupić przewijaki dla dziecka?
Rodzaje przewijaków
Jaki przewijak wybrać?

Czy warto kupić przewijaki dla dziecka?

Wyprawka dla noworodka obejmuje masę akcesoriów. Podczas zakupów warto zachować zdrowy rozsądek i podzielić rzeczy na te bardziej przydatne i dodatkowe. Przewijak zalicza się niewątpliwie do tej pierwszej. Dzięki niemu zmienianie pieluszek, pielęgnacja i przebieranie maluszka przebiega szybciej i wygodniej. Dzisiaj możemy kupić przewijak, które będzie dostosowany do naszych preferencji, a przy okazji do warunków, jakie mamy oraz do kwoty, jaką jesteśmy w stanie na niego przeznaczyć.

Przewijaki na łóżeczko lub na komodę mają przeważnie prostokątny kształt i są wypełnione miękkim lub twardym materacykiem. Jego boki są na ogół wyższe, by zapewnić bezpieczeństwo – dzięki takiemu systemowi, maluch się nie sturla z materacyka. Istotne jest to, że materacyki są pokryte wodoszczelnym materiałem. Oczywiście całość jest odpowiednio wyprofilowana. Zwijane przewijaki są z kolei niezastąpione w podróży(tutaj polecamy szczególnie przewijaki podróżne), ale też na spacerze. Umożliwiają one zmianę pieluchy w każdym miejscu i o dowolnej porze – właśnie dlatego warto zakupić taką rzecz. Bez względu na to, gdzie będziemy, zmiana pieluchy będzie miała miejsce w sterylnych warunkach.

Cechy dobrego przewijaka:

  • bezpieczny dla dziecka
  • wygodny i praktyczny dla rodziców
  • łatwy do czyszczenia

Warto wspomnieć, że przewijaki zapewniają komfort i wygodę nie tylko rodzicom, ale także i dzieciom. Dzięki niemu w mgnieniu oka przebierzesz dziecko, a jak wiadomo, dla niemowląt jest to istotne. Niektóre pociechy wręcz nie znoszą ubierania i przewijania. Przewijaki dla dzieci sprawiają, że mamy wyznaczony kącik do wykonania przy maluszku niezbędnych czynności. Dzięki temu nie przewijamy dziecka tam, gdzie popadnie, a w wyznaczonym miejscu.

Rodzaje przewijaków

Dzisiaj mamy do wyboru różne rodzaje przewijaków – zarówno takich w formie materacyka, które możesz położyć np. na komodzie, jak i w formie zwijanej maty, którą możesz wszędzie ze sobą zabrać. Dobrze zakupić obydwa modele, gdyż akcesoria te naprawdę są niezastąpione i używa się ich praktycznie od pierwszych dni życia noworodka. Poniżej przedstawiamy zestawienie przewijaków, jakie możemy zakupić. Należy podkreślić, że pociechy, nawet tej najmniejszej nigdy nie należy zostawiać na przewijaku choćby na moment – może ona się poruszyć i spaść.

Rodzaje przewijaków:

Łóżeczko niemowlęce posiada przeważnie przewijak twardy. Charakteryzuje się on tym, że jest stabilny, a dzięki usztywnieniu nie trzeba go umieszczać na twardym podłożu. Sporą zaletą jest to, że nie zajmuje dużo miejsca, czyli sprawdzi się nawet w najmniejszej przestrzeni. Jeśli dodatkowo zainwestuje się w specjalne kieszenie i woreczki montowane na łóżeczko, to zawsze wszystkie niezbędne przedmioty będą zawsze pod ręką. Przewijak usztywniany ma jednak to do siebie, że wymaga każdorazowego zamontowania na łóżeczko i zdjęcia.

  • komoda z przewijakiem

Taki sprzęt doceni każda mama – w końcu przewijak na określonej wysokości sprawia, że kręgosłup nie jest odciążony. Komoda z przewijakiem jest praktyczna, gdyż meble tego typu posiadają przeważnie szuflady, półki. Zmieszczą się na nich rzeczy takie, jak kremiki, pieluszki, maść na odparzenia, oliwki, kosmetyki. Taki przewijak dla niemowląt będzie długo służył – nawet gdy maluszek wyrośnie z przewijaka, to komoda dalej będzie użytkowana.

  • przewijaki wolnostojące

Wolnostojący przewijak dla dzieci odciąża kręgosłup. Niektóre modele można złożyć i postawić przy ścianie. Cześć stelaży jest tak skonstruowana, że możliwe jest ustawienie na nich również wanienki. Sceptycy twierdzą jednak, że przewijaki wolnostojące nie są tak wygodne, jak komody w przewijakiem.

  • przewijaki naścienne

Przewijak naścienny może zostać zamontowany na dowolnej wysokości, dzięki czemu można go dopasować do wzrostu rodziców. Po złożeniu zajmuje mało miejsca. Decydując się na taki przewijak, należy sprawdzić dopuszczalne obciążenie. Niektóre modele są wyposażone w półeczki, na których można przechowywać wszelkie, niezbędne akcesoria – mokre chusteczki, krem przeciw odparzeniom, pieluchy.

  • miękki przewijak

Przewijak miękki można położyć na łóżko, na komodę lub na inną stabilną powierzchnię. Dzięki temu, że całość jest lekka, to nie ma problemu, by ją przenieść.

  • maty do przewijania

Maty to przewijania są niedrogie i praktyczne. Można je zabrać ze sobą wszędzie. Nie zajmują wiele miejsca. Są niezastąpione, gdy wychodzimy z dzieckiem, a w domu zastąpią tradycyjne przewijaki.

Jaki przewijak wybrać?

Zanim zakupimy przewijak warto obejrzeć kilka modeli i ocenić, który z nich będzie najlepszy. Należy wziąć tu pod uwagę ilość miejsca, jaką dysponujemy w domu, wielkość przewijaka, konstrukcję, jakość wykonania; a także to, czy przewijak ma być miękki, czy twardy. Kiedy już decyzja jest podjęta, to postarajmy się wybrany model dokładnie obejrzeć i ocenić jego stabilność, materiały, z jakich został wykonany. Przewijak powinien być także łatwy w czyszczeniu – dlatego też spójrzmy na materiał, z których został on wykonany. Ważne jest również to, żeby tkanina była odpowiednia dla skóry niemowlaka. Jeśli materiał jest nieprzyjemny i nie zwróciliśmy na to uwagi podczas zakupu, to można dokupić prześcieradło.

Najwygodniejszy przewijak to taki, który będzie przede wszystkim zgodny z naszymi preferencjami. W przypadku przewijaków montaż jest bardzo prosty i niemalże intuicyjny.

Należy podkreślić, że niemowlak w pewnym wieku wyrasta już z przewijaka. Kiedy dziecko przestaje się na nim mieścić, to należy poszukać innego rozwiązania. Pociecha kilkumiesięczna nie będzie już spokojnie leżeć w miejscu – zaczyna się po prostu kręcić, a wówczas stosowanie przewijaka staje się po prostu niebezpieczne.

W asortymencie Nalori można znaleźć wyłącznie takie przewijaki, które zostały wykonane z bezpiecznych materiałów najwyższej jakość. Po każdym czyszczeniu będą one wyglądać jak nowe. W ofercie dostępne są zarówno przewijaki na komody i łóżeczka, jak i modele zwijane i składane, które zmieszczą się wszędzie. Kupując różne akcesoria przed narodzinami dziecka, warto zwrócić uwagę na te dodatki, które ułatwiają życie. Przewijak dla dzieci to właśnie taki produkt.