torba do wózka

Torba do wózka – jaką wybrać?

Jeszcze kilka lat temu, spodziewając się dziecka, mamy nie miały zbyt wielkiego wyboru, jeśli chodzi o akcesoria. Same torby do wózka były szyte z materiału, jakim jest ortalion, a jedyne aspekty, w których mogły decydować to kolor oraz pojemność. Obecnie rzeczywistość wygląda całkowicie inaczej. Możemy wybierać i przebierać, szukając tej idealnej torby do wózka. Są one bardzo istotnym elementem, ponieważ wpływa na wygodę spacerów, a często także ich długość. Jeśli torba do wózka jest dobrze dobrana, ma wiele miejsca, pozwala schować wszystkie potrzebne akcesoria, z pewnością spacery będą długie i owocne, a mama nie będzie chciała maksymalnie szybko uciekać do domu.

Spis treści:

Torba do wózka dla kobiety – określ własne potrzeby

Wbrew pozorom, torba do wózka to niezwykle ważny aspekt każdego rodzica, który planuje bardzo dużo spacerować ze swoim dzieckiem. Dokonując zakupu, warto przede wszystkim określić własne potrzeby i pamiętać, że ta torba ma przede wszystkim służyć dorosłej osobie, a nie maluchowi. Dziecko, które urodziło się tydzień czy miesiąc temu nie będzie w ogóle interesowało się tym, jaka torba mu wisi przy wózki. Za to dla mamy czy taty będzie miało to ogromne znaczenie. Trzeba więc na samym początku dokładnie określić, czego potrzebujemy, aby na podstawie kilku punktów wybrać najlepszą torbę.

Znaczna liczna kobiet wykazuje zainteresowanie dużymi torbami. Pojemność ma znaczenie, ponieważ im więcej rzeczy spakujemy, tym lepszą mamy pewność, że mamy wszystko, co może okazać się potrzebne. A przy małym dziecku sporo rzeczy może okazać się naprawdę przydatnymi. Zwykły spacer to oczywiście konieczność zabrania ze sobą pieluszki tetrowej, butelki z wodą, pieluszki na zmianę, mokrych chusteczek, kremu do pupy. Ponadto, nie można zapomnieć również o rzeczach dla mamy – butelka z wodą, przekąska, czapka z daszkiem w dość upalne dni, okulary przeciwsłoneczne. Takie rzeczy również musimy gdzieś schować.

Jaka torba do wózka? Przede wszystkim taka, która będzie wyraźnie odpowiadać na potrzeby każdej mamy i uwzględniać jej indywidualne preferencje. Może również nawiązywać do specyficznego stylu życia. Można też wziąć za pewnik, że dobra torba będzie nie tylko używana podczas spacerów, ale także w innych sytuacjach. Dlatego też lepsza jedna droższa, a zarazem idealna torba, niż kilka lichych, które nie do końca będą się podobać.

Na jakie aspekty warto zwrócić uwagę?

Najlepsza torba do wózka – czym się będzie cechować? Otóż torba do spacerówki czy gondoli to kilka bardzo ważnych aspektów, na które koniecznie musimy zwrócić uwagę, aby później śmiało mówić, iż nasza torba jest tą idealną!

  • Pojemność – jest to parametr, który wpada nam do głowy już na samym początku. Choć z pewnością mała torba byłaby bardziej poręczna, ilość potrzebnych akcesoriów przy dziecku jest naprawdę oszałamiająca, dlatego  warto jednak zwrócić uwagę na większą torbę. Tam bez problemu zmieści się wszystko, co potrzebne, a nawet jeszcze więcej. Jeśli chodzi o dużą torbę do wózka, nie trzeba się nadmiernie martwić jej wielkością, ponieważ zazwyczaj jest ona wieszana na rączce wózka i nie trzeba jej nosić.
  • Rozplanowanie wnętrza – jest to drugi istotny aspekt, ponieważ jedna wielka przestrzeń może się okazać przyczyną bałaganu. Jeśli dobierasz torbę, warto skusić się na taki model, który będzie miał w swoim wnętrzu moc przegródek tych zasuwanych, jak i otwartych, ale jednak pozwalających na utrzymanie porządku.
  • Wykończenie – nie jesteśmy w stanie zawsze przewidzieć, jaka pogoda nas spotka podczas długiego spaceru. Może się zdarzyć, że będziemy wracać w deszczu, w śniegu. Z tego powodu warto bardzo dokładnie zwrócić uwagę na materiał wykończenia torby. Dobrze byłoby, gdyby wewnętrzna lub zewnętrzna strona torby wykonana została z materiału wodoodpornego. Bardzo ważny jest także sposób zapinania torby. Kobiety najbardziej lubią suwak, ponieważ jest szybki, można bardzo łatwo zamknąć torbę, jak i ją otworzyć.
  • Mocowanie do wózka to kolejny ważny, a jednocześnie spędzający sen z powiek aspekt. Chodzi tutaj bowiem o to, że nie każda torba da się zamocować na każdym modelu wózka. Jeśli kupujesz torbę, koniecznie zwróć uwagę czy można ja zawiesić na zamkniętej rączce dużego wózka, czy da się ją zawiesić na dwóch oddzielnych rączkach, które najczęściej spotykamy w przypadku wózka spacerowego oraz czy jest wygodna w noszeniu na ramieniu. Nigdy nie wiesz, w jakiej sytuacji się znajdziesz i czy faktycznie nie trzeba będzie ponieść przez chwilę torby na ramieniu.
  • Dodatkowe akcesoria – idealna torba do wózka obecnie posiada sporo cennych akcesoriów. Do takich można zaliczyć kieszeń termiczną na butelkę z mlekiem, matę do przewijania, specjalne zaczepy do wózka, saszetkę lub kosmetyczkę, a także pokrowiec na dodatki.
  • Styl – choć jest na ostatnim miejscu, ponieważ nie jest w tym temacie najważniejszy, i tak wiele matek zwraca uwagę, czy torba pasuje do wózka, czy jest ładna, czy odpowiednio się prezentuje. Trzeba wiedzieć, że obecnie, przy dostępnych technologiach, torba pod wózek czy na wózek nie musi być nijaka.

Idealna torba do wózka – czyli jaka?

Czy idealna torebka do wózka istnieje? Czy pojemna torba do wózka może pretendować do tego tytułu? Wszystko zależy od naszego indywidualnego gustu, poczucia estetyki, naszych wymagań. Jeśli zbliża się ten wielki dzień, w którym na świat przyjdzie Twoje ukochane dziecko, koniecznością jest dobre przygotowanie. Wyprawka to nie wszystko – trzeba przygotować się na później, na długie spacery, nieprzespane noce i wiele innych sytuacji. Interesuje Cie dobra torba do wózka? Opinie na forach internetowych mogą okazać się niezwykle pomocne, podobnie jak te, które umieszczane są przez klientów na stronach sklepów internetowych. A może masz koleżanki, które niedawno urodziły dziecko i obecnie korzystają z dobrych jakościowo toreb? Może chętnie się z Tobą podzielą swoim doświadczeniem w temacie wybierania toreb, ich poszukiwania? Z pewnością nie warto decydować się na produkt pierwszy z brzegu, ponieważ często okazuje się być niewypałem.